مقالات

نگاهی به شرکت های مخابراتی هواوی و محصولات این شرکت

نگاهی به شرکت های مخابراتی هواوی و محصولات این شرکت

بهتر است ابتدا نگاهی گذرا به تاریخچه شرکت هواوی بیندازیم. هواوی، یک شرکت چینی است که عمده فعالیتش در حوزه تجهیزات مخابراتی، تجهیزات شبکه و خدمات در این زمینه است.

اگر علاقمند به تاریخچه سایر شرکت های بزرگ هستید، به دیگر مقالات سامانه استوکستان سر بزنید.

تاریخچه شرکت سامسونگ

تاریخچه شرکت پرآوازه ایسر

این شرکت که دفتر مرکزی اش در شهر شنزن گوانگدونگ قرار دارد، در سال 1987 توسط شخصی به نام رن ژنگفی که قبلا به عنوان مهندس ارتش آزادیبخش چین بود تاسیس شد. هواوی، بزرگ ترین تولید کننده تجهیزات مخابراتی در جهان است البته بعد از سال 2012 که توانست از شرکت اریکسون پیشی بگیرد.

تاریخچه چگونگی تاسیس شرکت هواوی

شرکت هواوی، فعالیت خود را با تولید سوئیچ های تلفن آغاز کرد و سپس در سال 1997 اولین پروژه بین المللی خود را انجام داد. این شرکت در سال 1999 اولین مرکز تحقیقاتی خود را در بنگور هند تاسیس کرد.

هواوی، اولین شرکتی بود که شبکه تجاری LTE/EPC را در سال 2009 برای یک شرکت مخابراتی به نام تلیا سونرا در نروژ انجام داد. هواوی موفق شد در سال 2013 اولین مرکز جدید خود در کانادا را افتتاح کند. در طول این سال ها سعی داشته است که توجه خود را به تلفن همراه نیز از دست ندهد. در این راستا با شرکت های دیگر نیز همکاری نماید.

فعالیت هواوی در حیطه مخابرات و تجهیزات مخابراتی

به طور قطع میتوان هواوی را یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در دنیا دانست. تجهیزات مخابراتی هواوی پرفروش ترین تجهیزات در زمینه تلکام است و این نشان دهنده محبوبیت فوق العاده محصولات این شرکت در این زمینه است.

طوری که در سال 2012 توانست رتبه اول بازار تجهیزات مخابراتی را به دست بیاورد و گوی سبقت را از اریکسون برباید و همچنین جایگاه خود را تا به امروز حفظ نماید.

 

محصولات و خدمات شرکت هواوی

محصولات هواوی به سه دسته اصلی تقسیم می شوند، که شامل Consumer،Enterprise و Carrier می شوند. فعالیت هواوی در بخش Consumer مربوط به وسایلی می شود که مورد مصرف عموم  مردم است. مثل گوشی، تبلت و ساعت هوشمند.

بخش Enterprise در حوزه انواع تجهیزات و سرویس های مورد استفاده در سازمان های بزرگ و صنایع می باشد. صنایع مختلفی همچون نفت و گاز، حمل و نقل، آموزش، بانکداری و مشتریانشان هم عموما از همین صنایع می باشند.

اگر بخواهیم به تعدادی از محصولات در این حوزه اشاره کنیم میتوانیم به این موارد اشاره کنیم: سرور، سوئیچ، ذخیره ساز، روتر، وایرلس، فایروال، بازی سازی دسکتاپ و … اشاره کرد.

میرسیم به اصلی ترین و عمده ترین فعالیت هواوی یعنی Carrier، همانطور که قبلا هم اشاره کردیم در زمینه تجهیزات مخابراتی است. این بخش پردرآمدترین بخش تجاری شرکت هواوی می باشد.

تجهیزات و راهکارهای این بخش در سراسر دنیا گسترده شده است. اگر بخواهیم دقیقتر بگوییم هواوی تا امروز بیش از 1500 شبکه مخابراتی در بیشتر از 170 کشور راه اندازی کرده است. شبکه های ثابت، موبایل، Core و انرژی شبکه بخش های اصلی Carrier در هواوی هستند.

وبسایت رسمی هواوی

دیدگاهتان را بنویسید